یکی از کاربردی ترین لوازم آشپزخانه مدرن، سرخ کن است. سرخ کن ها آن دسته از لوازم پخت و پز هستند که با کمک آن می‌توان غذاهای ترد و خوشمزه را در کمترین زمان آماده کرد.

آیا سرخ کن های برقی ارزش خرید دارند؟

گاهی اوقات شاید به این موضوع فکر کنید که چطور میتوان در کمترین زمان سیب زمینی سرخ شده یا مرغ سوخاری آماده کرد.با استفاده از سرخ کن برقی بسادگی این کار امکان پذیر است، حتی اگر بخواهید هر از گاهی از آنها استفاده کنید. سرخ کن ها در اندازه های مختلفی وجود دارند، بنابراین برای آشپزخانه با هر اندازه ای مناسب هستند، استفاده از آنها ساده است و به راحتی تمیز می شوند.

سرخ کن گازی بهتر است یا برقی؟

برای این مورد، سرخ کن های برقی دارای مزیت هستند. از نظر کارایی: سرخ کن های تجاری برقی دارای یک المنت گرم کننده هستند که روغن را در داخل قابلمه گرم می کند. سرخ کن های گازی باید گاز را ابتدا اجاق گاز را روشن کنید و سپس روغن را داخل دیگ سرخ کن گرم کنند. بنابراین، سرخ کن های برقی کارآمدتر هستند.

آیا سرخ کن برقی همان سرخ کن رژیمی است؟ تفاوت های سرخ کن رژیمی و سرخ کن برقی چیست؟

سرخ کن های برقی به روغن کافی برای غوطه ور شدن کامل غذا نیاز دارند ولی با سرخ کن های هوا می توان از یک قاشق غذاخوری یا حتی بدون روغن برای پخت غذا استفاده کنید. روغنی که برای سرخ کردن برقی استفاده می شود می تواند به عمق غذا نفوذ کند، بنابراین پوسته سفت و تردتری خواهید داشت.

کاربرد سرخ کن برقی چیست؟

سرخ کن های برقی چه برای استفاده در فضای داخلی و چه در فضای باز طراحی شده اند، و به شما این امکان را می دهند غذاها را در روغن زیاد و روغنی که تا دمای بالا گرم شده است بپزید . سرخ کن ها گوشت مرغ ترد، ماهی، سیب زمینی سرخ کرده و سایر غذاها را به سرعت و به راحتی آماده می کنند.

از چه مایعی در سرخ کن استفاده کنیم؟

سرخ کردن روشی برای پخت و پز با غوطه ور کردن غذا در روغن با حرارت بالا است، معمولاً بین دمای 350 درجه فارنهایت و 375 درجه فارنهایت (175 درجه سانتیگراد تا 190 درجه سانتیگراد).

آیا می توان از سرخ کن در بیرون از خانه استفاده کرد؟

سرخ کن ها با غوطه وری در روغن در حال جوش، غذا را می پزند. … سرخ کن های برقی را مطمئناً می توان در فضای باز نیز استفاده کرد، اما مخصوص فضای باز نیستند . آنها می توانند، لوازم پخت و پز خوبی در ترکیب آشپزخانه در فضای باز شما باشند. هنگام خرید سرخ کن برقی، دانستن نوع و مقدار غذایی که می‌پزید بسیار مهم است

آیا میتوان از روغن زیتون برای سرخ کردن غذا استفاده کرد؟

پاسخ ساده این است ؛ بله، شما می توانید از روغن زیتون برای سرخ کردن غذا استفاده کنید. سرخ کردن با روغن زیتون طعمی را ایجاد می کند که با سایر روغن ها قابل مقایسه نیست. با این حال، به خصوص هنگام سرخ کردن با روغن زیتون برای چندمین بار باید به رنگ روغن توجه کنید.

چگونه برای اولین بار از سرخ کن برقی استفاده کنیم؟

مرحله 1: حداکثر تا نزدیک خط نشانگر روغن بریزید. بیشتر سرخ کن های برقی بین 6 تا 19 فنجان روغن میگیرند.
مرحله 2: سرخ کن را روشن کنید.
مرحله 3: تنظیم دما …
مرحله 4: وقتی روغن به دمای دلخواه رسید، غذا را به سبد اضافه کنید و داخل روغن بریزید. …
مرحله 5: چند دقیقه صبر کنید. …
مرحله 6: سبد را بلند کنید و غذا را بردارید.

چقدر روغن در سرخ کن میریزید؟
برای سرخ کردن بیشتر اقلام به حداقل 3 اینچ (4 تا 6 فنجان) روغن نیاز دارید ، بنابراین تابه شما باید بتواند این مقدار روغن را در خود جای دهد و فضای زیادی برای غذایی که اضافه می کنید بدون ریختن روی آن داشته باشد.

بعد از سرخ کردن با روغن چه کار می کنید؟

نحوه برخورد با روغن باقیمانده در سرخ کن؛  وقتی سرخ کردن تمام شد، در اسرع وقت حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید روغن کاملا خنک شود. منظورم این است – آن را کاملا خنک کنید. …
روغن استفاده شده را در یک الک ریز که با چند لایه پارچه پنیر پوشانده شده است بریزید.