آسیاب ابزاری بسیار کاربردی با عملکرد بسیار آسان، که دانه های درشت را به ریزترین اندازه آسیاب میکنند. دانه‌ی ادویه جات را داخل آسیاب بریزید و با فشار دادن یک دکمه در یک چشم بهم زدن آنها را پودر کنید.

کاربرد آسیاب در زمان پخت و پز چیست؟

از این لوازم آشپزخانه نه تنها می‌توان برای آسیاب کردن ادویه‌های معطر استفاده کرد، بلکه می‌توان از آن‌ها برای آسیاب کردن دانه‌های قهوه، دانه‌های حبوبات، غلات، دانه‌ی گیاهان،یا حتی برای خرد کردن آجیل استفاده کرد. آسیاب ادویه جات امروزی بسیار کاربردی و ساده‌تر از آسیاب های دستی قدیمی هستند.

نکات مهم در مورد خرید آسیاب برقی چیست؟

در زمان استفاده از آسیاب از تیز بودن تیغه مطمئن باشید زیرا در صورتی که تیغه آسیاب تیز نباشد باعث خرد شدن نامنظم ادویه جات میشود.

حتما بعد از استفاده از آسیاب آنرا از برق بکشید و با دستمال آسیاب برقی را تمیز کنید.

آیا می توان از آسیاب ادویه برای قهوه یا هر ماده دیگری استفاده کرد؟

بسیاری از آسیاب ادویه ها، به عنوان آسیاب قهوه تبلیغ می شوند، اما مطمئن شوید که شرکت سازنده صریحاً بیان کرده که برای خرد کردن قهوه مناسب است. زیرا برخی از آسیاب ها به طور خاص فقط برای خرد کردن ادویه ها طراحی شده اند و ممکن است آسیاب ایده آلی برای خرد کردن قهوه نباشند.

چگونه آسیاب ادویه را تمیز کنیم؟

هنگام تمیز کردن و نگهداری، همیشه از دستورالعمل های شرکت سازنده پیروی کنید. برخی از آسیاب ها دارای اجزای قابل جدا شدن هستند که می توان آنها را برای تمیز کردن در ماشین ظرفشویی (در قفسه بالایی) قرار داد. بسیاری از آنها می توانند با دست یا صابون ظرفشویی و آب گرم شسته شوند. اگر آسیاب کاسه ثابت است، معمولاً می توانید آن را با یک دستمال کاغذی مرطوب و سپس با یک دستمال کاغذی خشک کاملاً پاک کنید.

انواع مدل آسیاب شامل چیست؟

  • آسیاب برقی بوش
  • آسیاب برقی فلر
  • آسیاب برقی مولینکس
  • آسیاب برقی تفال
  • آسیاب برقی همیلتون

ما در اینجا نمونه های جدید آسیاب برقی را جمع آوری کردیم تا براحتی بتوانید برای خرید آسیاب اقدام نمایید و بهترین و کاربردی ترین آسیاب برقی را انتخاب نمایید.