میکسر بسته به نوع آن که به آن همزن دستی یا همزن برقی نیز می گویند، وسیله ای کاربردی در لوازم آشپزخانه است که از مکانیزم چرخ دنده ای برای چرخاندن مجموعه ای از «همزن»ها در یک کاسه حاوی مواد غذایی یا مایعات که باید با مخلوط کردن آماده شود، استفاده میشود.

همزن ها جزئئ از لوازم خانگی برقی هستند که نقش مهمی در سرعت بخشیدن به درست کردن مواد غذایی و سهولت کار آشپزی کمک قابل توجهی انجام میدهند.

همزن ها در اندازه های مختلف از مدل های کوچک، برای مصارف خانگی گرفته تا میکسرهایی با ظرفیت بالا، برای مصارف صنعتی کاربرد دارند و از نظر اندازه با هم متفاوت هستند.

همزن برای چه مواردی استفاده می شود؟

همزن ها به آماده سازی کارهای تکراری مانند هم زدن، میکس کردن یا مخلوط کرد کمک می کنند.

آیا می توان به جای همزن برقی، مواد را با دست مخلوط کرد؟

شاید بتوتنیم برای همزدن تخم مرغ یا مواد غذایی با حجم کم این کار را انجام دهیم و، اما تمام کارهای یک همزن برقی نمیتوان با هم زدن دستی انجام داد. در واقع همزن مواد غذایی با حجم زیاد، بدون عضله کار بسیار پر دردسری است. ابزار مناسب در لوازم آشپزخانه کار را بسیار ساده می کند.

آیا همزن ها ارزش خرید دارند؟

همزن برای هر کسی که آسیب یا ناتوانی دارد و مدام در آشپزخانه فعالیت میکند، ضروری است، و همچنین زندگی را برای افرادی که ترجیح می‌دهند از کار فشرده‌ ورز دادن یا خامه‌زنی برای مدت طولانی اجتناب کنند، آسان‌تر می‌کنند. …برای درست کردن نان خامه‌ای، به مدت 25 دقیقه باید خامه را ورز دهید.

برای مصارف خانگی چه اندازه همزن نیاز دارم؟

ما توصیه می کنیم یک همزن با ظرفیت کاسه بین 5 تا 6 لیتر تهیه کنید که به راحتی با اکثر دستور العمل های استاندارد برای همه چیز از کوکی ها گرفته تا کیک های لایه ای مطابقت دارد. اگر مرتباً چیزهایی مانند خمیر نان درست می کنید، به سراغ اندازه 6 لیتری بروید.

مزیت همزن برقی چیست؟

یکی از بزرگترین مزایای همزن این است که امکان پخت و آماده سازی بدون دست را فراهم می کند. با کمی تلاش می توانید حتی غلیظ ترین مخلوط ها را مخلوط و له کنید و حتی نیازی به کثیف شدن دستان خود ندارید! نظافت همزن بسیار ساده است و با کمک یک دستمال مرطوب و لوازم نظافت ساده میتوان انها را تمیز کرد.