%7
759,000 تومان

سفال و سرامیک بیش از هزاران سال است که بخش مهمی از فرهنگ بشری بوده است. از کوزه‌های ما قبل تاریخ گرفته تا کاشی‌های روی دیوار، سفال‌ها و سرامیک‌ها نقشی کلیدی در زندگی بشر داشته‌اند.

سفال و سرامیک چیست؟ آیا تفاوتی میان سفال و سرامیک وجود دارد؟ آیا همه چیز از سفال گلی ساخته شده است ؟ آیا همه سرامیک ها از خاک رس ساخته شده اند؟

ماده اولیه سفال و سرامیک چیست؟

به ساخت اشیا از خاک رس سفالگری می گویند، ماده اصلی سرامیک خاک رس است در واقع سرامیک نوعی از سفال است. تفاوت سفال و سرامیک شکل ظاهری آنها می باشد، ماده اولیه سفال خمیری از خاک رس است که با دست و چرخ سفالگری، به اشیا مختلف ساخته می شود. اما ماده اولیه سرامیک از ترکیباتی با فرمولاسیون پیشرفته و پیچیده تر تولید میشود. ماده اولیه سرامیک تقریبا همانند: دوغاب می باشد، یعنی از دوغ غلیظ تر و از عسل رقیق تر که همین فرمول باعث می شود که سرامیک ها در قالب طرح های خاص ساخته شوند و بسیار ظریف تر به شکل دلخواه تبدیل شوند.سرامیک ها نسبت به سفال از تنوع بالاتری، از نظر جنس و ظاهر نسبت به سفال دارند و می توان آنها را با رنگ یا لعاب تزئین کرد.

ظروف سفال و سرامیک شامل چیست؟

امروزه ظروف سفال و سرامیک از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. ما در کیان کالا مجموعه ای از بهترین برندها ی ظروف سفال و سرامیک را جمع آوری کردیم تا این ظروف براحتی در اختیار شما قرار گیرند