جمعه سیاه در فروشگاه های آمریکا صف‌های طولانی ایجاد کرد.

جمعه سیاه در فروشگاه های آمریکا صف‌های طولانی ایجاد کرد.

مردم آمریکا روز موسوم به «جمعه سیاه» یا فصل تعطیلات خرید را با صف های طولانی ،در فروشگاه های سراسر آمریکا برای خرید هزاران کالای تخفیف داده شده، از لباس گرفته تا لوازم الکترونیک، آغاز کردند.

جمعه سیاه

 

جمعه سیاه چیست؟

هر سال آخرین جمعه ماه نوامبر را  بهش میگن جمعه سیاه. تو خارج از کشور برای خرید کریسمس بیشتر استفاده میشه و به جمعه سیاه یه چیز دیگه هم میگن دور باستر یعنی چی؟ یعنی بعضی فروشگاه‌ها انقدر شلوغ میشه و انقدر هجوم زیاده که به خاطر ازدحام جمعیت در فروشگاه می‌شکند.

محصولات محبوب فروشگاه سریع فروخته می‌شوند.

بیشترین خرید های انجام شده در جمعه سیاه بر اساس آمار جهانی مربوط این مسائل است: لباس، کفش، تبلت، موبایل، تلویزیون، لوازم الکتریکی، لوازم ورزشی و لوازم کودک.

در عصر حاضر، برای مشتریان خرید در این روز از طریق اینترنت بسیار راحت تر است، هر چند، برخی از فروشگاه ها، تخفیف های ارائه شده را محدود به خرید اجناس از درون فروشگاه کرده اند و بسیاری سنت خرید در فروشگاه را ترجیح می دهند.

مردم آمریکا در شش ماه اول امسال خرید بیشتری انجام دادند که در چهار سال گذشته سابقه نداشته است. اما به گزارش آسوشیتدپرس، خرده فروشی اخیرا کاهش نشان داده است. آسوشیتدپرس می گوید فروش کل در یک ماه آینده شاخص خوبی خواهد بود که آیا مصرف کنندگان صرفا در خرید خود تنفسی دادند و یا نسبت به وضعیت اقتصادی در ۲۰۱۹ خوشبینی کمتری دارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *