راهنمای خرید 15 مدل بندرخت و رخت آویز

بند رخت و رخت آویز

عنوان مطلب

انواع بند رخت و رخت آویز

در گذشته، خشک کردن لباس های شسته شده یک فرآیند ساده بود.انواع بند رخت و رخت آویز به صورت امروزه وجود نداشت افراد برای خشک کردن لباس هایشان لباس ها  را به یک طناب آویزان می‌کردند و صبر می‌کردند تا خشک شود.

با مدرن شدن زندگی ، آپارتمان نشینی و فضای کم بالکن و تراس ساختمان ها، بیشتر ما اغلب بارها و بارها با این وضعیت روبرو شده‌ایم که لباس ها مدت زیادی خیس مانده اند یا بوی نامطبوعی به خود می‌گیرند.

برای تسهیل این روند، خشک کن های مخصوصی طراحی شده است که بسیار به ما کمک می‌کنند، و  جایگزین طناب های سنتی شده اند، و امروز بسیاری از افراد حتی نمی توانند تصور کنند که بدون بندرخت و رخت آویز، این عناصر مفید و ضروری چگونه  می‌توانستند لباس ها را خشک کنند.

راهنمای خرید 15 مدل بندرخت و رخت آویز

[lwptoc]

بهترین مکان برای خشک کردن لباس

برای خشک کردن لباس ها انواع مختلفی از خشک کن ها طراحی و تولید شده است که به دو دسته‌ی رخت ‌خشک کن های مدرن و خشک کن های  معمولی تقسیم می‌شوند. رخت خشک کن های برقی بیشتر در سرویس بهداشتی و حمام  استفاده می شوند که  این نمونه  از رخت آویز ها فضای آنجا را بسیار کاهش می دهند.

به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند، از بند رخت و رخت آویز هایی استفاده کنند که بتوانند آنها را در قسمت های دیگر آپارتمان و خانه نصب یا جابجا کنند.  مدلهای متنوعی از بند رخت و رخت آویز وجود دارد با اندازه کوچک و بزرگ، دارای چندین میله برای آویز کردن که سهولت کار را فراهم می کنند. هنگام انتخاب بند رخت و رخت آویز مناسب توصیه می شود به موادی که از آن ساخته شده است، طراحی محصول و شرایط نصب آن توجه کنید.

انتخاب دقیق انواع بند رخت و رخت آویز به شما امکان می دهد به راحتی بهترین گزینه را برای بالکن  و فضای موجود خانه خود پیدا کنید.همچنین، با استفاده از تحقیقات گام به گام ما ، می توانید به راحتی یک بند رخت و خشک کن مناسب با بهترین کارایی را خریداری نماییم.

 بندرخت و رخت آویز

مشخصات ، قیمت و راهنمای خرید طناب رخت آویز سیمی مشخصات ، قیمت و راهنمای خرید طناب رخت آویز سیمی

خشک کن های  معمولی

بند رخت های سنتی.

خشک کردن لباس روی آنها به طور طبیعی انجام می شود. مقرون به صرفه بوده و نصب و استفاده از آنها آسان است. عیب این مدلها این است که اگر در پاییز و زمستان، در بالکن قرار داده شوند مدت زمان خشک شدن لباس ها بیشتر میشود.

خشک کن های برقی

در این نمونه از خشک کن های همانگونه که مشخص است ساختار آنها از برق است  و عناصر گرمایشی در آن قرار دارند. در نتیجه ، هر قفسه (بشقاب) خشک کن به خوبی گرم می شود و گرمای کافی تولید می کند تا لباس ها سریع خشک شود.  این مدل از رخت آویزها بهترین گزینه برای نصب در بالکن های است که افتاب به انجا نمی تابد. تنها عیب  این مدل از بند رخت ها نیاز به اتصال به منبع تغذیه واقع در بالکن است. در صورت عدم وجود یک کلید خروجی برق نمیتوان از این رخت آویز ها استفاده کرد.

رخت ‌خشک کن های مدرن

خشک کن های مدرن از مواد متنوعی ساخته شده اند که سهولت انتخاب محصول مناسب را برای خریداران فراهم می کند. هنگام ارزیابی مدل های مواد مختلف ، باید توجه ویژه ای به معیارهای زیر توجه شود.

مقاومت در برابر رطوبت: هرچه مقاومت ماده در برابر رطوبت بیشتر باشد ، محصول مدت زمان بیشتری به صاحبان آن خدمت می کند.
وزن (برای مدلهای قابل حمل): امکان بازآرایی ساده محصول ، سهولت حرکت در بالکن یا بالکن و در هر منطقه را تضمین می کند.
تنظیم: قابل تنظیم موقعیت ، ارتفاع به شما امکان می دهد مدل را به راحتی برای استفاده در هر مکان تنظیم کنید.
نیاز به رنگ آمیزی مجدد / لاک زدن: با آسیب مکانیکی به محصول یا پس از سالها کار ، ممکن است نیاز به پوشش مجدد باشد که بدون آن استفاده طبیعی از خشک کن غیرممکن است.

بندرخت و رخت آویز های آلومینیومی

انواع بند رخت آپارتمانی

بندرخت و رخت آویز های آلومینیومی:

مدل های آلومینیوم از ارزان ترین و محبوب ترین بند رختها هستند. آنها یک ساختار آلومینیومی سبک دارند که با یک پوشش مقاوم رنگ آمیزی شده است. این خشک کن ها معمولا تاشو هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. استفاده از بندرخت ها بسیار آسان است ، اما محدودیت های وزنی خاصی در مورد چیزهایی که خشک می شوند تحمل میکنند. بنابراین ،فقط می توانید لباس زیر و جوراب را به هر میزان روی خشک کن آلومینیومی قرار دهید ، توصیه می شود وسایل سنگین (شلوار جین مرطوب ، ژاکت های زمستانی) که وزن آنها کمتر از 2 الی 3 کیلوگرم است روی این مدل از بند رخت قرار دهید. در غیر این صورت ، ساختارش ممکن است تغییر شکل پیدا کند.

بندرخت و رخت آویز های آلومینیومی

بند رخت تمام استیل

خشک کن های بالکن استیل دارای بیشترین عمر مفید هستند. از این بندرخت های استیل می توانید هم به صورت معلق( خشک کن لباس سقفی ) و هم کف استفاده کنید. این مدل از بند رخت های استیل بیشتر برای قرار دادن در فضای داخلی استفاده می شود. بند رخت دیواری کشویی  برای مدت زمان طولانی کار خواهند کرد. بندرخت های استیل مدل کف را می توان در هر قسمت از بالکن قرار داد ، و در صورت لزوم جابجایی آن تقریبا آسان خواهد بود. این محصولات نیز دارای وزن تقریبا سبکی هستند. توصیه می شود  در زمان عدم نیاز به این بند رخت ها آنها را جمع کنید و در گوشه ای قرار دهید.بهترین مارک رخت آویز استیل آنهایی هستند که روکش و جنس بدنه این بدندرخت ها کاملا از استنلس استیل ساخته شده باشد.

 

بندرخت تمام استیل

 

مشخصات، قیمت و خرید بند رخت استیل با روکش کروم مشخصات، قیمت و خرید بند رخت استیل با روکش کروم

 

مشخصات، قیمت و خرید بند رخت استیل اعلا با ضمانت مشخصات، قیمت و خرید بند رخت استیل اعلا با ضمانت

 

بند رخت چتری پلاستیکی :

بند رخت کشویی یک گزینه عالی برای استفاده در یک اتاق کوچک هستد. اغلب این مدل ها به شکل تاشو با چند طناب 3 متری  هستند. که  طناب به صورت قرقره  ای داخل یک مخزن پلاستیکی باز و بسته میشود. بند رخت کشویی پلاستیکی نباید زیاد سنگین شوند و حوله های حمام و پتو را  نباید روی ابین رخت آویز ها خشک کرد چون باعث تغیر فرم طناب و کش آآمدن طناب میشود.

بند رخت چتری پلاستیکی

بندرخت و رخت آویز چوبی :

همانطور که از نام آن پیداست ، خشک کن های چوبی از چوب ساخته می شوند. برای تولید مدلهای گران قیمت ، از چوبهایی از این نوع استفاده می شود که در برابر رطوبت (کاج ، سرو ، بلوط) بسیار مقاوم هستد. خشک کن های چوبی ارزان قیمت شامل مدل های ساخته شده از کاج ، صنوبر است. علاوه بر این ، محصولات با رنگ اکرولیکی با ویژگی های محافظ پوشانده شده اند ، که عمر طولانی این رخت آویز ها را تضمین می کند.

بندرخت و رخت آویز چوبی

روش های نصب و استفاده از انواع رخت آویز و بند رخت:

هنگام انتخاب مدل های بند رخت و آویز لباس مناسب ، لازم است ابعاد و ویژگی نصب آن ، مفدار فضایی را که نیاز دارد را در نظر بگیرید. با توجه به ویژگی های نصب ، محصولات قابل حمل و ثابت را متمایز کنید. خشک کن قابل حمل ، در صورت لزوم ، قابل جمع شدن است (به عنوان مثال ، برای دوره زمستان). قرارگیری خشک کن لباس در بالکن به محافظت از لباس در برابر گرد و غبار خیابان کمک می کند. اما در عین حال مهم است که اندازه و سهولت استفاده از یک مدل خاص را نیز در نظر گرفت. با وجود مزایای قابل توجه ، مدل بزرگ از عبور به بالکن (به عنوان مثال به انبار) جلوگیری می کند. همچنین یادآوری قوانین مختلف برای نصب محصولات نیز مهم است. خشک کن های نصب شده بر روی دیوارها و سقف ها از محبوب ترین ها هستند. برای دسترسی آسان راحت هستند و معمولاً فضای کمی را اشغال می کنند. و هنگام انتخاب یک محصول جمع شونده ، افراد می توانند بالکن را به یک خشک کن کوچک و بسیار کاربردی مجهز کنند. مدل های کف اغلب بسیار دست و پا گیر هستند. دلیل این امر نیاز به ایجاد دسترسی صحیح هوا به هر یک از لباس های خشک شده است.

انواع بند رخت های تاشو  و رخت آویز های سقفی آپارتمانی:

مدل های خشک کن کف:

بند رخت و رخت آویزهایی که روی کف قرار می‌گیرند، معمولاً فضای زیادی را اشغال می کنند ، بنابراین توصیه می شود که آنها را روی ایوان های بزرگ یا بالکن و تراس نصب کنید چون که عملاً افراد از این اماکن کمتر استفاده می کنند. بند رخت‌های کف در دو مدل اصلی تولید می‌شوند: عمودی (چتری) و افقی (بندرخت های ریلی و رخت آویزهای کشویی). اولی یک پایه با قاب محکم است که ارتفاع آن حدود 2 متر است. بین قسمتهای کناری قاب میله های افقی وجود دارد. در خشک کن های عمودی، می توانید زاویه شیب بالهای این نمونه از رخت آویزها را تنظیم کرد و طول آنها معمولاً از 1 متر بیشتر است.

مدل های خشک کن سقفی:

نصب بند رخت بر روی سقف به شما امکان می دهد فضای قابل توجهی از اتاق را بهینه کنید دو نوع اصلی از این مدل ها  رخت آویز ها وجود دارد.با میله های جداگانه قابل تنظیم. ارتفاع ریل های بندرخت جداگانه توسط یک طناب تنظیم می شود ، که به شما امکان می دهد چیزها را به راحتی آویزان کنید و در عین حال آنها را به درستی خشک کنید.رخت آویز با تنظیم مشترک برای همه میله ها. که در زمان نیاز به این نمونه بند رخت، تمام میله ها به سمت پایین می آید. برای آویزان کردن وسایل ، باید بندرخت را محکم به سقف پیچ کنید کند. و پس از آویزان کردن وسایل ، می تواند توسط طناب های تنظیم ارتفاع  این خشک کن  لباس را به راحتی به  به سمت سقف بکشید تا لباس با محیط  اطراف تداخل نداشته باشد.

بند رخت دیواری کشویی

بند رخت دیواری زیادی در اندازه های مختلف و در متراژ مختلف وجود دارد. آنها به دلیل جمع و جور بودن از نمونه های دیگر بندرخت متمایز می شوند. برای انتخاب مناسب ترینبند رخت دیواری کشویی ، توصیه می کنیم با ویژگی های طراحی آن آشنا شوید:

بارگذاری. این یک قاب است (به شکل مستطیل) ، در داخل آن یک قاب با ریل ها و پشتیبانی جانبی وجود دارد. قبل از استفاده ، شما باید محصول را گسترش دهید: قاب را با ریل بالا بیاورید و آن را به حالت افقی بر روی تکیه گاه ها ثابت کنید. جذابیت مدل ها در فشردگی و سهولت کار.
میله (بدون تغییر). آنها مانند یک جفت قوس به نظر می رسند که بین آنها چندین میله وجود دارد. چنین مدل هایی فضای کمی را اشغال می کنند ، اما جمع نمی شوند. بنابراین ، نصب آن در بالکن های راحت راحت تر است.
تاشو. دیواره های جانبی مدل ها شبیه آکاردئون است. آنها شامل عناصر عرضی هستند که میله ها بین آنها ثابت می شوند. برای استفاده از محصول ، برای دسترسی به میله ها باید سازدهنی تا شده را بکشید.

 

نکات خشک کن

هنگام انتخاب خشک کن بالکن مناسب ، معیارهای زیر را در نظر بگیرید:

احتکار محصول نباید فضای آزاد زیادی را که در بالکن استفاده می شود اشغال کند. برای اتاق های کوچک ، مدل های حلق آویز یا دستگاه های قابل حمل تاشو بهترین گزینه است.
مواد. توصیه می شود خشک کنهای آلومینیومی ، پلاستیکی و فلزی را در بالکنهای گرم نشده نصب کنید. در یک داغ ، شما می توانید هر مدل را قرار دهید.

اندازه سطح کار این کیفیت خشک کردن چیزهای مختلف را تعیین می کند. با شستشوی مداوم شلوار جین ، ژاکت و ژاکت (یا پیراهن) ، بهترین راه حل ها خشک کن های بزرگ و پر بار هستند.
فرکانس و حجم شستشو اگر اغلب مقدار زیادی ماشین لباسشویی اجرا می کنید ، پس باید مدل های سقف معلق یا خشک کن های خارجی را ترجیح دهید. برای مقدار کمی از وسایل قابل شستشو ، خشک کن کف یا خزنده کفایت می کند.
تعداد میله ها و طول آنها. امکان خشک شدن همزمان مقادیر زیادی لباس را تعیین می کند. برای یک خانواده 1-2 نفره خشک کن کافی با 5 میله کوتاه. برای یک خانواده پرجمعیت با کودکان خشک کن مناسب با 6 و تعداد زیادی میله از طول متوسط ​​و طولانی.
وجود یک منطقه تفریحی در بالکن. قسمت نشیمن بالکن شامل نصب خشک کن های اگزوز سقفی قابل تنظیم یا نصب خشک کن در فضای باز است.

 

چطور خودت این کار را می کنی

ساده ترین گزینه برای ساخت خشک کن بالکن نصب گوشه های فلزی با 4-5 سوراخ از قبل سوراخ شده در آنها است. یک بند لباس بین این سوراخ ها کشیده می شود. بهتر است گوشه ها را به رولپلاک ها متصل کنید. همچنین می توانید با استفاده از لوله های فلزی و آداپتورهای معمولی ، سیستم خشک کن را کاملاً با دستان خود بسازید. کار طبق دستورالعمل های زیر انجام می شود:
یک قاب از ابعاد مطلوب از لوله های پلاستیکی مونتاژ می شود (اتصالات گوشه ای به عنوان اتصالات عمل می کنند).
برای کشیدن بند لباس سوراخ های مساوی در لوله ها ایجاد می شود.
طناب را بزنید.
از بدن شما انتخاب شده است
به صورت اختیاری ، نمی توان دستگاه را با یک پایه کف تکمیل کرد ، بلکه با کمک آکاردئون (از قبل به قاب تمام شده) از سقف آویزان کرد یا با طناب به قلاب های فلزی ثابت کرد (به قلاب متصل است).

 

انتخاب خشک کن مناسب برای بالکن باید با در نظر گرفتن تمام خصوصیات اشکال ، ابعاد و هدف بالکن انجام شود. برای اتاقی که به عنوان انبار استفاده نمی شود و به عنوان انبار استفاده نمی شود ، هر نوع تعیین محدودیت مجاز است (شما می توانید به راحتی نخ کتان را در گوشه و کنار کشیده و از مدل های کلی کف استفاده کنید). برای بالکن ، که به عنوان دفتر کار ، اتاق ذخیره سازی یا شامل یک مکان تفریحی استفاده می شود ، توصیه می شود مدل های تاشو را ترجیح دهید. این ممکن است محصولات ثابت یا خشک کن های قابل حمل باشد. هنگام استفاده از هر نوع خشک کن ، دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید و حداکثر بار را کنترل کنید. در غیر این صورت ، الگو شروع به تغییر شکل می کند یا نخ کتان شروع به جمع شدن می کند. همچنین در صورت تمایل ، خشک کن لباس درست کنید و خودتان این کار را انجام دهید. برای کار می توان از گوشه های فلزی ، چوب و حتی لوله های پلاستیکی استفاده کرد. از این مواد موجود به راحتی می توانید محصولی با بار زیاد و ظاهری جذاب بسازید.

 

 

رخت آویز تاشو

رخت آویز استیل

رخت آویز دیواری

قیمت رخت آویز یونیک

بند رخت دیواری

رخت آویز برقی

بند رخت تاشو

بهترین مارک رخت آویز استیل

 

بند رخت دیواری

 

بند رخت ارزان

بند رخت دیواری کشویی

بند رخت یونیک

 

بند رخت دیواری تاشو

بهترین مارک بند رخت استیل

بند رخت یونیک

بند رخت کشویی

رخت آویز سقفی

بند رخت آکاردئونی
بند رخت شوفاژی

بند رخت دیواری کشویی
بند رخت سقفی
بند رخت ریلی تاشو
رخت اویز تاشو
باکس رخت
رخت اویز چیست

قیمت رخت آویز

رخت آویز یونیک

بند رخت لسبو

بند رخت تاشو

ما دوست داریم فضای خود را صرفه جویی کرده و از فضای مورد نظر خود نهایت استفاده را ببریم.

ما همچنین دوست داریم از داشتن پتو ، حوله ، پارچه ، پیراهن ، شلوار و لباس زیر برای خشک کردن در هر نقطه تصادفی که می توانید در اطراف خانه خود پیدا کنید ، خودداری کنیم. همچنین ، اگر باید کمد بیشتری برای کمربندهای آویز پیراهن لباس به کمد خود اضافه کنید ، نصب یک قفسه آسان است که از فضای بلا استفاده شما استفاده کند.

با قفسه لباس به کمد خود محفظه اضافه کنید یا با یک قفسه خشک کن دیواری از اتاق لباسشویی خود نهایت استفاده را ببرید. استفاده از فضای عمودی تا حد زیادی طول می کشد و باعث می شود اتاق ها بزرگتر شوند.

قفسه های مستقل به سبک آکاردئون یکی از روش های انجام این کار است ، اما دست نخورده می شوند ، به طور کلی ضعیف هستند و در صورت عدم استفاده فضای ذخیره سازی را اشغال می کنند. ما دوست داریم از همه اینها جلوگیری کنیم.

قفسه های دیواری به انواع مختلف وجود دارد. سبک آکاردئون بسیار رایج است که مورد علاقه ماست زیرا به راحتی خراب می شود و فضای کمتری را اشغال می کند. با این اوصاف ، یک تن بیشتر گزینه برای انتخاب وجود دارد که احتمالاً حتی در نظر نگرفته اید.

دسته بندی: بلاگ برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *