آشپزخانه

آشپزخانه

عنوان مطلب

آشپزخانه امروز قلب پویای خانه را تشکیل می دهد

آشپزخانه یک قسمتی از خانه است که بیشتر برای کارهای پخت و پز استفاده می شود. بسیار مهم است که آن را در وضعیت ایده ال قرار دهید تا در حد امکان بیشترین بهره را از آن ببریم همچنین روش های زیادی برای بهبود ظاهر آشپزخانه شما با استفاده از ترکیب آخرین طرح ها و تم های رنگی وجود دارد.

بعضی اوقات پیش می آید که شما تمایل داشته باشید که کامل ظاهرفضای آن را تغییر دهید یا بازسازی نمایید. این که آیا شما فکر می کنید که بازسازی کاملی از آشپزخانه خود انجام دهید یا اینکه چند ایده جدید را در آن پیاده کنید ، چندین نکته را باید در نظر بگیرید.

ادامه این مقاله را بخوانید تا اطلاعاتی در اختیار شما قرار بگیرد که به شما در طراحی آشپزخانه کمک خواهد کرد.

وسایل آشپزخانه

بودجه

مقدار پولی که برای بازسازیاین قسمت کنار گذاشته اید، باید نخستین توجه شما را به خود جلب کند. دانستن اینکه چقدر میتوانید هزینه کنید ، به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که چگونه به پیش بروید. بعضی از هزینه های مهم ، شامل طراحی می شوند. این کار با دستمزد کارگران هزینه می شود.

شما همچنین باید تصمیم بگیرید که چقدر قادرید هزینه برای تجهیزات جدید، اتصالات و تجهیزات دیگر آن را پرداخت کنید. شما می توانید از یک طراح باتجربه کمک بگیرید تا جزئیات دقیقتری به دست بیاورید و به شما در مورد هزینه ای که باید صرف کنید، کمک کنید.

تجهیزات آشپزخانه

کاهش هزینه:

روش های نوآورانه ای برای کاهش هزینه بدون پایین آوردن کیفیت خانه وجود دارد. شما می توانید از برخی از تجهیزات قدیمی استفاده کنید و آنها را با آیتم های جدید ترکیب کنید تا یک ظاهر کاملا جدید برای فلب تپنده خانه  خود ایجاد کنید. به این ترتیب، با کمک طراح داخلی ویا یک ایده از خودتان ، شمامی توانید یک سبک از خودتان را ایجاد نمایید.

اگر شما در یک خانه قدیمی زندگی می کنید، می توانید وسایل قدیمی که عتیقه شده اند را حفظ کنید و فقط کمی صیقل دهید تا به طورزیباتری به آنها نگاه کنید. شما همچنین میتوانید تغییرات جدیدی روی این وسایل انجام ندهید و روی تجهیزات که نیاز بیشتری به تغییر دارند ، کار کنید.

اولویت بندی کنید:

جدا از طراحی مجدد یا بازسازی آشپزخانه شما باید مطمئن شوید که تجهیزات شما به درستی کار می کند. این موضوع می تواند ناامید کننده باشد که آشپزخانه ای داشته باشد که دارای سیستم های معیوبی است، به ویژه در زمینه های برق، روشنایی و گرمایش. شما همچنین باید از سالم بودن لوله کشی در آن خود مطمعن باشید.

اگر شما لوله یا لوله های نشتی دارید باید حتما آنها را تعمیر نمایید . تامین آب بخش مهمی ازاین قسمت از فضای خانه شما است و باید قبل از هر چیز به طور منظم بررسی شود تا اطمینان حاصل گردد که همه چیز کاملا درست کار می کند.

وسایل آشپزخانه

مرحله آخر:

از خانواده یا اطرافیان خود برای کمک به ساختن لیستی از مواد موجود که می توانید در آشپزخانه خود استفاده کنید کمک بگیرید. با در دست داشتن این لیست، می توانید به فروشگاه های تجهیزات ساختمانی بروید و با بهترین قیمت خرید کنید، به این ترتیب شما قادر به استفاده از پول نقد خود با مناسب ترین تجهیزات می باشید.

 

از آنجایی که آشپزخانه یکی ازفضاهای خانه است که بیشتر، مورد استفاده قرار میگیرد و خانم ها بیشتر از آن استفاده میکنند، چیدمان آشپزخانه همیشه مورد توجه خانم ها بوده و خانم ها علاقه بیشتری به تزیین آشپزخانه دارند.

چند نکته:

مرتب نگه داشتن آشپزخانه

همیشه سعی کنید فضای آشپزخانه را مرتب نگه دارید تا بتوانید با سرعت و کارایی بیشتر از محیط آن استفاده نمایید.توصیه می کنیم وقتی که کابینت انتخاب میکنید ،حتماً از کابینت های درب دار استفاده کنید و داخل کابینت را از طبقات متفاوت ،بلند و کوتاه استفاده کنید تا بتوانید وسایل را بهتر در آن جای دهید.چ

نکاتی در مورد آشپزخانه اگر آشپزخانه شما آشپزخانه باریک و عرض کمی دارند پیشنهاد می‌کنیم سینک و اجاق گاز و یخچال در یک راستا قرار بگیرند که مجبور نباشد در هنگام حرکت در آشپزخانه مدام بچرخید و خستگی کار را بیشتر احساس کنید

در مورد رنگ فضای، آشپزخانه در علم دکوراسیون داخلی یک سری رنگ ها وجود دارند که به رنگ های اشتها آور معروف هستند این رنگ ها شامل رنگ های قرمز، نارنجی و مشتقات آنهاست به همین دلیل توصیه می شود در آشپزخانه مخصوصا قسمتی که بچه ها بیشتر از آن استفاده میکنند از این رنگ ها بیشتر استفاده شود 

 این رنگ ها خیلی درخشان و روشن و زنده‌ای هستند .آنجایی که آشپزخانه‌ها در فضای کلی خانه قرار گرفته‌اند و در یک نقطه قرار ندارند استفاده از این رنگ ها در فضای کل خانه استفاده شود بهتر است

توصیه ما این است اگر میخواهید رنگ های اشتها آور را وارد آشپزخانه کنید از المان هایی مثل پردهو یا رومیزی استفاده کنید و هیچ وقت یک دیوار آن را قرمز نکنید به دلیل اینکه یک رنگ اشتها آور است و خیلی هم فضای خانه را تبدیل به رنگ های درخشان نکنید.

 

دسته بندی: بلاگ برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *